Koenzym Q10 i jego wpływ na dziąsła

Czym jest koenzym Q10?

Chorzy na parodontozę często mają niedobory koenzymu Q10. W wielu badaniach klinicznych wykazano, że spadek poziomu  koenzymu Q10 prowadzi do patologicznych zmian w różnych narządach, a najczęściej w tkankach przyzębia i mięśniu sercowym. Koenzym Q10 znajduje się
też w pokarmach, zwłaszcza w czerwonym mięsie, rybach i warzywach, ale jego ilości w pożywieniu są niewystarczające, aby mogły istotnie korzystnie wpłynąć na choroby serca i naczyń krwionośnych oraz dziąseł.

 

 Koenzym Q10 działa bardzo korzystnie na poprawę stanu zmienionych zapalnie dziąseł.
* zmniejsza krwawienie i obrzęk dziąseł
* zmniejsza ruchomość zębów
* zmniejsza głębokość i liczbę kieszonek okołozębowych oraz objętość wydzieliny ropnej
* wpływa on na florę bakteryjną w jamie ustnej poprzez zmianę jej składu i aktywności
enzymatycznej.

Naukowcy potwierdzili, że dobrze znany ze swej istotnej roli w przemianach bioenergetycznych organizmu koenzym Q10 doskonale wnika do komórek przyzębia i stymuluje procesy naprawcze. Zwiększa także wytwarzanie i wykorzystanie energii w komórkach oraz słynie ze swojego wyjątkowo silnego działania antyoksydacyjnego – zwalczającego szkodliwe skutki działania wolnych rodników w organizmie.

Produkcja jego zmniejsza się z wiekiem i po 35 roku życia przestaje być  wystarczająca,
a zapotrzebowanie wzrasta u osób pracujących fizycznie.

Koenzym Q10 jest jedynym naturalnym antyoksydantem, który może być syntetyzowany przez organizm. Leki powszechnie stosowane w obniżaniu stężenia cholesterolu, blokują również syntezę własnego, wytwarzanego przez organizm koenzymu Q10, co skutkuje dalszym obniżeniem jego stężenia w organizmie i związanymi z tym negatywnymi skutkami dla zdrowia.

Udowodniono też wpływ niskiego stężenia koenzymu Q10 w błonie śluzowej dziąseł na choroby przyzębia, a zwłaszcza na powstawanie paradontozy i krwawienia z dziąseł. Aby zapewnić sobie skuteczne działanie leków zawierających koenzym Q10 na leczenie paradontozy i innych chorób dziąseł należy wybierać zwłaszcza te leki, które uwalniają koenzym Q10 miejscowo – bezpośrednio na błonie śluzowej dziąseł – tam gdzie on jest najbardziej potrzebny.
Koenzym Q10, dzięki swojemu ochronnemu działaniu na komórki organizmu oraz na serce,  ma też szerokie zastosowanie u pacjentów leczonych chemioterapią z powodu choroby nowotworowej.

Produkty w naszym sklepie z koenzymem Q10:

Zymbion pasta z koenzymem Q10 na parodontozę

Q10-Toothpaste

Zymbion zawiera z koenzym Q10 została opracowana specjalnie dla osób mających problemy
z dziąsłami.
Preparat bez SLS.
Zawiera fluor 1500 ppmF

Zymbion Q10 wzmacnia dziąsła

  • Zwiększa ilość koenzymu Q10 do poziom jaki jest w zdrowych dziąsłach
  • Zawiera opatentowaną formułę zawierającą koenzym Q10 i fluorek
  • Niski współczynnik RDA – niski poziom ścierności zapewni zachowanie gładkiego szkliwa
  • Nie zawiera spieniającego laurylosiarczanu sodu wysuszającego śluzówkę
  • Posiada świeży smak miętowy

Skład:

Sorbitol, węglan wapnia, woda, gliceryna, wyciąg z orzeszków drzewa masłowego, Sodium Lauroyl Sarcosinate (jest nieszkodliwy, bo łagodzi działanie SLS i SLES), CI77891 dwutlenek tytanu- mineralny filtr UV oraz naturalny biały pigment, guma celulozowa, koenzym Q10, monofluorofosforan sodu, aromat, kolagen, benzoesan sodu, sacharynian sodu, kwasek cytrynowy, lazuryt

Koenzym Q10 tabletki do ssania 30 szt

koenzym-q10-tabletki-do-ssania-30-szt

Suplement diety -zastosowaliśmy innowacyjne połączenie składników, które wspomagają ochronę przed parodontozą i pomagają zachować piękny i zdrowy uśmiech:

Koenzym Q10– badania wykazują, że koenzym Q10 łagodzi objawy i wspomaga ochronę przed parodontozą. W tabletkach do ssania SENSILAB Q10Sensitive stosujemy nowy, opracowany przez japońskich naukowców najwyższej jakości wodo-rozpuszczalny koenzym PureSorb Q10. Stosowane dotychczas standardowe formy koenzymu Q10 rozpuszczają się w tłuszczach, a zastosowanie nanotechnologii i zamknięcie cząsteczki koenzymu Q10 w maltodekstrynie umożliwiło zmniejszenie cząsteczki do 0,2 µm i nadanie jej właściwości wodorozpuszczalnych. Poprawiło to znacznie wchłanianie tej formy koenzymu /niemal trzykrotnie w stosunku do form tradycyjnych/ stymulując w sposób istotny procesy naprawcze oraz regenerację tkanek przyzębia.

Witamina E – wzmacnia dziąsła przyspiesza ich regenerację oraz chroni przed działaniem wolnych rodników .

Witamina D3 – wspiera prawidłowa mineralizację szkliwa i stan uzębienia, wpływa korzystnie na gęstość kości oraz pobudza wchłanianie wapnia.

Witamina B6 –przyjmowana razem z koenzymem Q10 wzmacnia jego korzystny wpływ na zmiany przyzębia.

Skład: 1 tabletka do ssania zawiera:
30 mg Koenzymu PureSorb Q10,

10 mg Witaminy E,

2 mg Witaminy B6,

5 µg Witaminy D3.

Dawkowanie: 1 -2 tabletek do ssania dziennie /przed lub po posiłku/.

Opakowanie zawiera: 30 tabletek do ssania