Koenzym Q10 i jego wpływ na dziąsła

Czym jest koenzym Q10?

Chorzy na parodontozę często mają niedobory koenzymu Q10. W wielu badaniach klinicznych wykazano, że spadek poziomu  koenzymu Q10 prowadzi do patologicznych zmian w różnych narządach, a najczęściej w tkankach przyzębia i mięśniu sercowym. Koenzym Q10 znajduje się
też w pokarmach, zwłaszcza w czerwonym mięsie, rybach i warzywach, ale jego ilości w pożywieniu są niewystarczające, aby mogły istotnie korzystnie wpłynąć na choroby serca i naczyń krwionośnych oraz dziąseł.

 

 Koenzym Q10 działa bardzo korzystnie na poprawę stanu zmienionych zapalnie dziąseł.
* zmniejsza krwawienie i obrzęk dziąseł
* zmniejsza ruchomość zębów
* zmniejsza głębokość i liczbę kieszonek okołozębowych oraz objętość wydzieliny ropnej
* wpływa on na florę bakteryjną w jamie ustnej poprzez zmianę jej składu i aktywności
enzymatycznej.

Naukowcy potwierdzili, że dobrze znany ze swej istotnej roli w przemianach bioenergetycznych organizmu koenzym Q10 doskonale wnika do komórek przyzębia i stymuluje procesy naprawcze. Zwiększa także wytwarzanie i wykorzystanie energii w komórkach oraz słynie ze swojego wyjątkowo silnego działania antyoksydacyjnego – zwalczającego szkodliwe skutki działania wolnych rodników w organizmie.

Produkcja jego zmniejsza się z wiekiem i po 35 roku życia przestaje być  wystarczająca,
a zapotrzebowanie wzrasta u osób pracujących fizycznie.

Koenzym Q10 jest jedynym naturalnym antyoksydantem, który może być syntetyzowany przez organizm. Leki powszechnie stosowane w obniżaniu stężenia cholesterolu, blokują również syntezę własnego, wytwarzanego przez organizm koenzymu Q10, co skutkuje dalszym obniżeniem jego stężenia w organizmie i związanymi z tym negatywnymi skutkami dla zdrowia.

Udowodniono też wpływ niskiego stężenia koenzymu Q10 w błonie śluzowej dziąseł na choroby przyzębia, a zwłaszcza na powstawanie paradontozy i krwawienia z dziąseł. Aby zapewnić sobie skuteczne działanie leków zawierających koenzym Q10 na leczenie paradontozy i innych chorób dziąseł należy wybierać zwłaszcza te leki, które uwalniają koenzym Q10 miejscowo – bezpośrednio na błonie śluzowej dziąseł – tam gdzie on jest najbardziej potrzebny.
Koenzym Q10, dzięki swojemu ochronnemu działaniu na komórki organizmu oraz na serce,  ma też szerokie zastosowanie u pacjentów leczonych chemioterapią z powodu choroby nowotworowej.

Produkty w naszym sklepie z koenzymem Q10:

Zymbion pasta z koenzymem Q10 na parodontozę

Q10-Toothpaste

Zymbion zawiera z koenzym Q10 została opracowana specjalnie dla osób mających problemy
z dziąsłami.
Preparat bez SLS.
Zawiera fluor 1500 ppmF

Zymbion Q10 wzmacnia dziąsła

  • Zwiększa ilość koenzymu Q10 do poziom jaki jest w zdrowych dziąsłach
  • Zawiera opatentowaną formułę zawierającą koenzym Q10 i fluorek
  • Niski współczynnik RDA – niski poziom ścierności zapewni zachowanie gładkiego szkliwa
  • Nie zawiera spieniającego laurylosiarczanu sodu wysuszającego śluzówkę
  • Posiada świeży smak miętowy

Skład:

Sorbitol, węglan wapnia, woda, gliceryna, wyciąg z orzeszków drzewa masłowego, Sodium Lauroyl Sarcosinate (jest nieszkodliwy, bo łagodzi działanie SLS i SLES), CI77891 dwutlenek tytanu- mineralny filtr UV oraz naturalny biały pigment, guma celulozowa, koenzym Q10, monofluorofosforan sodu, aromat, kolagen, benzoesan sodu, sacharynian sodu, kwasek cytrynowy, lazuryt
PASTA JEST JUŻ NIEDOSTĘPNA 21.07.2020

Koenzym Q10 tabletki do ssania 30 szt

koenzym-q10-tabletki-do-ssania-30-szt

Suplement diety -zastosowaliśmy innowacyjne połączenie składników, które wspomagają ochronę przed parodontozą i pomagają zachować piękny i zdrowy uśmiech:

Koenzym Q10– badania wykazują, że koenzym Q10 łagodzi objawy i wspomaga ochronę przed parodontozą. W tabletkach do ssania SENSILAB Q10Sensitive stosujemy nowy, opracowany przez japońskich naukowców najwyższej jakości wodo-rozpuszczalny koenzym PureSorb Q10. Stosowane dotychczas standardowe formy koenzymu Q10 rozpuszczają się w tłuszczach, a zastosowanie nanotechnologii i zamknięcie cząsteczki koenzymu Q10 w maltodekstrynie umożliwiło zmniejszenie cząsteczki do 0,2 µm i nadanie jej właściwości wodorozpuszczalnych. Poprawiło to znacznie wchłanianie tej formy koenzymu /niemal trzykrotnie w stosunku do form tradycyjnych/ stymulując w sposób istotny procesy naprawcze oraz regenerację tkanek przyzębia.

Witamina E – wzmacnia dziąsła przyspiesza ich regenerację oraz chroni przed działaniem wolnych rodników .

Witamina D3 – wspiera prawidłowa mineralizację szkliwa i stan uzębienia, wpływa korzystnie na gęstość kości oraz pobudza wchłanianie wapnia.

Witamina B6 –przyjmowana razem z koenzymem Q10 wzmacnia jego korzystny wpływ na zmiany przyzębia.

Skład: 1 tabletka do ssania zawiera:
30 mg Koenzymu PureSorb Q10,

10 mg Witaminy E,

2 mg Witaminy B6,

5 µg Witaminy D3.

Dawkowanie: 1 -2 tabletek do ssania dziennie /przed lub po posiłku/.

Opakowanie zawiera: 30 tabletek do ssania

Możesz kupić tutaj: https://www.annapapuga.pl/koenzym-q10-tabletki-do-ssania-z-koenzymem-q10-na-dziasla-30-szt-p-327.html